WhatsApp Icon
UPJ1H331MHD6TN

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPJ1H331MHD6TN
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12820
Листови со податоци онлајн
UPJ1H331MHD6TN PDF
 • серија:UPJ
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:925 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.21 A @ 10 kHz
 • импеданса:78 mOhms
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):0.650" (16.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALS71H363QT250

ALS71H363QT250

KEMET

CAP ALUM 36000UF 20% 250V SCREW

На залиха: 1.521

SLPX271M220A1P3

SLPX271M220A1P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 270UF 20% 220V SNAP

На залиха: 106.303

UVZ2E010MED1TD

UVZ2E010MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 303.030

25ML100MEFCTA8X7

25ML100MEFCTA8X7

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 974.279

B43504E227M82

B43504E227M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP

На залиха: 25.637

UKL1A470KDDANA

UKL1A470KDDANA

Nichicon

CAP ALUM 47UF 10% 10V RADIAL

На залиха: 322.580

UFG1C470MEM1TD

UFG1C470MEM1TD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 181.818

EEA-GA1C150H

EEA-GA1C150H

Panasonic

CAP ALUM 15UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 333.333

EKMQ401VSN331MA30S

EKMQ401VSN331MA30S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 32.320

UPJ1H2R2MDD1TD

UPJ1H2R2MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 357.142

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв