WhatsApp Icon
UPA1C471MPD1TD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UPA1C471MPD1TD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12651
Листови со податоци онлајн
UPA1C471MPD1TD PDF
 • серија:UPA
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:4000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:675 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:900 mA @ 100 kHz
 • импеданса:63 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.551" (14.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EEE-1VA331P

EEE-1VA331P

Panasonic

CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD

На залиха: 131.578

25ZLQ330MEFC8X11.5

25ZLQ330MEFC8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 25V T/H

На залиха: 185.185

USR1A101MDD

USR1A101MDD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 312.500

500D206G050CC2A

500D206G050CC2A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 20UF 50V AXIAL

На залиха: 64.232

EEU-FR1J151B

EEU-FR1J151B

Panasonic

CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 126.582

EKXJ401ELL820MM25S

EKXJ401ELL820MM25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 34.682

B43508B5127M7

B43508B5127M7

TDK EPCOS

CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP

На залиха: 36.912

UPM2A181MHD6TN

UPM2A181MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 83.333

UVZ2C010MED

UVZ2C010MED

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 303.030

MAL216060221E3

MAL216060221E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 101.520

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв