WhatsApp Icon
LAR2E821MELC30

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LAR2E821MELC30
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
13224
Листови со податоци онлајн
LAR2E821MELC30 PDF
 • серија:LAR
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:820 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:3 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.181" (30.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EGXF201ELL750MJ35S

EGXF201ELL750MJ35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 75UF 20% 200V RADIAL TH

На залиха: 77.501

EGPD800ELL511MK30H

EGPD800ELL511MK30H

United Chemi-Con

CAP ALUM 510UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 22.101

B43504H2108M67

B43504H2108M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 8.765

UKL1C331KPDANA

UKL1C331KPDANA

Nichicon

CAP ALUM 330UF 10% 16V RADIAL

На залиха: 68.836

ALS81A125QT025

ALS81A125QT025

KEMET

CAP ALUM 1.2F 20% 25V SCREW

На залиха: 744

50YXF100MEFCTA8X11.5

50YXF100MEFCTA8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 471.275

LKS1V682MESZ

LKS1V682MESZ

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP

На залиха: 19.892

B41505A9228M000

B41505A9228M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP

На залиха: 16.461

SLPX151M420A5P3

SLPX151M420A5P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP

На залиха: 38.855

860020772006

860020772006

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 2.2UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 534.759

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв