WhatsApp Icon
UWZ1A470MCL1GB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UWZ1A470MCL1GB
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17701
Листови со податоци онлајн
UWZ1A470MCL1GB PDF
 • серија:UWZ
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:High Temperature Reflow
 • бранување струја @ ниска фреквенција:46 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:69 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.224" (5.70mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B43601B2687M82

B43601B2687M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP

На залиха: 33.513

B43252D2277M

B43252D2277M

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP

На залиха: 47.355

EKMS251VSN102MR40S

EKMS251VSN102MR40S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 10.138

860160275025

860160275025

Würth Elektronik Midcom

CAP 680 UF 20% 10 V

На залиха: 200.000

URS1H010MDD1TD

URS1H010MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 270.270

EKMM201VSN221MQ20S

EKMM201VSN221MQ20S

United Chemi-Con

CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP

На залиха: 51.965

B41252A7338M002

B41252A7338M002

TDK EPCOS

CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP-IN

На залиха: 127.846

ALC70C132DF250

ALC70C132DF250

KEMET

CAP ALUM 1300UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 21.235

B43231B1827M

B43231B1827M

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP

На залиха: 61.368

EEV-EB2V470M

EEV-EB2V470M

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 350V SMD

На залиха: 38.216

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв