WhatsApp Icon
B43501E227M80

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43501E227M80
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
15511
Листови со податоци онлајн
B43501E227M80 PDF
 • серија:B43501
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:420 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):600mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.46 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:730 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.457" (37.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALS71H133NS400

ALS71H133NS400

KEMET

CAP ALUM 13000UF 20% 400V SCREW

На залиха: 814

336TTA350M

336TTA350M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 33UF 20% 350V AXIAL

На залиха: 24.123

URY1H331MHD1TO

URY1H331MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 53.921

EEE-TK1V331AQ

EEE-TK1V331AQ

Panasonic

CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD

На залиха: 36.574

ULM330M6.3

ULM330M6.3

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 280.112

UVZ1V101MED1TD

UVZ1V101MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 178.253

B43504A2397M67

B43504A2397M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP

На залиха: 25.929

ALS81A912NS450

ALS81A912NS450

KEMET

CAP ALUM 9100UF 20% 450V SCREW

На залиха: 750

CGR113T075X3L

CGR113T075X3L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 11000UF 75V SCREW

На залиха: 811

MAL224668821E3

MAL224668821E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 820UF 63V 5000H

На залиха: 32.073

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв