WhatsApp Icon
UUD1A101MCL1GS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UUD1A101MCL1GS
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
14692
Листови со податоци онлајн
UUD1A101MCL1GS PDF
 • серија:UUD
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:115 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:230 mA @ 100 kHz
 • импеданса:440 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.228" (5.80mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EDT107M050A9PAA

EDT107M050A9PAA

KEMET

CAP ALUM SMD 125C 100UF 50VDC

На залиха: 120.481

URZ1E100MDD1TD

URZ1E100MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 270.270

687LMX250M2DF

687LMX250M2DF

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 26.137

B43508D2827M87

B43508D2827M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP

На залиха: 21.769

450VXH220MEFCSN30X30

450VXH220MEFCSN30X30

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP

На залиха: 28.639

EKYB800ELL561MK35S

EKYB800ELL561MK35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 560UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 54.455

EEU-FC1V392

EEU-FC1V392

Panasonic

CAP ALUM 3900UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 39.087

B43508B2687M67

B43508B2687M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP

На залиха: 28.539

B41896C6227M

B41896C6227M

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 263.504

180MXC330MEFCSN22X25

180MXC330MEFCSN22X25

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 180V SNAP

На залиха: 52.193

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв