WhatsApp Icon
SEK332M035ST

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SEK332M035ST
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12512
Листови со податоци онлајн
SEK332M035ST PDF
 • серија:SEK
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3300 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):70mOhm
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.709" Dia (18.00mm)
 • висина - седење (макс):1.417" (36.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
50YXJ100MT78X11.5

50YXJ100MT78X11.5

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 285.714

UKL1E101MPDANATD

UKL1E101MPDANATD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 200.000

B43504C2687M60

B43504C2687M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 25.456

UWZ1E331MCL1GS

UWZ1E331MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD

На залиха: 123.456

B43508F2687M82

B43508F2687M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 21.358

ELXV500ELL331MJ30S

ELXV500ELL331MJ30S

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 263.386

B43540C9277M87

B43540C9277M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP

На залиха: 24.083

UVZ1H100MDD1TA

UVZ1H100MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 370.370

B43508A2108M62

B43508A2108M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 27.142

CGR762U050V3C

CGR762U050V3C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 7600UF 50V SCREW

На залиха: 3.399

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв