WhatsApp Icon
ELXY100ELL331MH12D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ELXY100ELL331MH12D
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18206
Листови со податоци онлајн
ELXY100ELL331MH12D PDF
 • серија:LXY
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:222.5 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:445 mA @ 100 kHz
 • импеданса:170 mOhms
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.531" (13.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UVZ2F470MHD

UVZ2F470MHD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 315V RADIAL

На залиха: 74.829

ALS70H153QW400

ALS70H153QW400

KEMET

CAP ALUM 15000UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.595

LNR1E104MSE

LNR1E104MSE

Nichicon

CAP ALUM 100000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 3.701

ALS81P113NJ250

ALS81P113NJ250

KEMET

CAP ALUM 11000UF 20% 250V SCREW

На залиха: 2.483

UPZ2G181MHD

UPZ2G181MHD

Nichicon

CAP ALUM 180UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 31.578

678D108M050FV5J

678D108M050FV5J

Vishay / Sprague

CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 7.228

URZ2C470MHD1TN

URZ2C470MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 90.163

ALS80C913QW100

ALS80C913QW100

KEMET

CAP ALUM 91000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 1.906

UWD1C330MCL1GS

UWD1C330MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD

На залиха: 121.951

B43504F2158M67

B43504F2158M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP

На залиха: 19.084

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв