WhatsApp Icon
B43601A5337M82

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43601A5337M82
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12548
Листови со податоци онлајн
B43601A5337M82 PDF
 • серија:B43601
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):330mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.98 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:470 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):2.055" (52.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EKY-101ELL100MF11D

EKY-101ELL100MF11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 847.529

601D108G025GJ3

601D108G025GJ3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 1000UF 25V AXIAL

На залиха: 4.495

ALC80E203DF040

ALC80E203DF040

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 20000UF 40V

На залиха: 22.442

UPM0J332MHD

UPM0J332MHD

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 156.450

MAL202114222E3

MAL202114222E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 2200UF 20% 10V AXIAL

На залиха: 31.662

LGN2V221MELZ35

LGN2V221MELZ35

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP

На залиха: 31.662

860160378035

860160378035

Würth Elektronik Midcom

CAP 1500 UF 20% 16 V

На залиха: 122.850

UCS2G820MHD1TN

UCS2G820MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 34.188

UPM1E391MPD

UPM1E391MPD

Nichicon

CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 417.553

NEH10M35-10

NEH10M35-10

NTE Electronics, Inc.

CAP-10UF 35V AXIAL

На залиха: 50.458

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв