WhatsApp Icon
ALS80C203QS350

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS80C203QS350
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 20000UF 20% 350V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19592
Листови со податоци онлајн
ALS80C203QS350 PDF
 • серија:ALS80
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:20000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):13mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:9000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:24.4 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:31.8 A @ 10 kHz
 • импеданса:10 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.543" Dia (90.00mm)
 • висина - седење (макс):7.717" (196.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B43231E2227M

B43231E2227M

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP

На залиха: 54.755

B41858C3827M8

B41858C3827M8

TDK EPCOS

CAP ALUM 820UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 200.216

250VXR820MEFCSN35X35

250VXR820MEFCSN35X35

Rubycon

CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP

На залиха: 16.860

LAR2E681MELC25

LAR2E681MELC25

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 16.704

EKZE500ETC100ME07D

EKZE500ETC100ME07D

United Chemi-Con

CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 444.010

UPM1K680MHD6

UPM1K680MHD6

Nichicon

CAP ALUM 68UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 154.607

ALS70A122DF450

ALS70A122DF450

KEMET

CAP ALUM 1200UF 20% 450V SCREW

На залиха: 3.893

ALS71H754QP025

ALS71H754QP025

KEMET

CAP ALUM 750000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 1.525

450VXG220MEFCSN25X40

450VXG220MEFCSN25X40

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP

На залиха: 19.521

ALS70H132KE500

ALS70H132KE500

KEMET

CAP ALUM 1300UF 20% 500V SCREW

На залиха: 3.593

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв