WhatsApp Icon
381LR181M400H012

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
381LR181M400H012
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
13029
Листови со податоци онлајн
381LR181M400H012 PDF
 • серија:381LR
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):0.984" (25.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
382LX333M080B092VS

382LX333M080B092VS

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 33000UF 20% 80V SNAP

На залиха: 5.270

LLS1E183MELB

LLS1E183MELB

Nichicon

CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 29.197

ELXM421VSN151MP45S

ELXM421VSN151MP45S

United Chemi-Con

CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP

На залиха: 27.552

35YXF47MTA6.3X11

35YXF47MTA6.3X11

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 1.166.861

UPJ2F220MHD

UPJ2F220MHD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 315V RADIAL

На залиха: 146.786

LGU2P561MELA

LGU2P561MELA

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 220V SNAP

На залиха: 32.520

UPM1A391MPD6TD

UPM1A391MPD6TD

Nichicon

CAP ALUM 390UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 188.679

ALC70A102DD250

ALC70A102DD250

KEMET

CAP ALUM 1000UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 19.257

URS1E4R7MDD

URS1E4R7MDD

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 1.207.729

678D107M040CD3DE3

678D107M040CD3DE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 100UF 20% 40V RADIAL

На залиха: 36.967

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв