WhatsApp Icon
MAL250176562E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL250176562E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 5600UF 400V 5000H
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
10429
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:501 PGM-ST
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5600 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):37mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:15.3 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:22.95 A @ 10 kHz
 • импеданса:29 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:2.992" Dia (76.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B43501E2108M82

B43501E2108M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 28.996

EEV-TA1A101P

EEV-TA1A101P

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD

На залиха: 136.986

ESL108M035AK5AA

ESL108M035AK5AA

KEMET

CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 105.263

B43713B9478M000

B43713B9478M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW

На залиха: 1.879

B43601G2567M82

B43601G2567M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP

На залиха: 31.459

EKMQ421VSN681MA50S

EKMQ421VSN681MA50S

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP

На залиха: 25.563

ALC70D301DD500

ALC70D301DD500

KEMET

CAP ALUM 300UF 20% 500V RADIAL

На залиха: 19.244

EKMS251VSN681MA25S

EKMS251VSN681MA25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 19.825

UPW1J180MDD

UPW1J180MDD

Nichicon

CAP ALUM 18UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 285.714

THAS822M020AC0C

THAS822M020AC0C

Cornell Dubilier Electronics

THINPACK CAP ALUM 8200 20V

На залиха: 6.221

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв