WhatsApp Icon
ALS81A394NT040

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS81A394NT040
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 390000UF 20% 40V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
16949
Листови со податоци онлајн
ALS81A394NT040 PDF
 • серија:ALS81
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:40 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):6mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:9000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:29.2 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:29.9 A @ 10 kHz
 • импеданса:8 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.031" Dia (77.00mm)
 • висина - седење (макс):8.740" (222.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EGPA630ELL681ML25S

EGPA630ELL681ML25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 56.471

ALA7DA301DF600

ALA7DA301DF600

KEMET

ALUMINUM ELECTROLYTICS, SNAP-IN,

На залиха: 8.885

80VXG5600MEFCSN35X50

80VXG5600MEFCSN35X50

Rubycon

CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP

На залиха: 19.145

UMF1C330MDD

UMF1C330MDD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 622.277

ALC70D472CB063

ALC70D472CB063

KEMET

CAP ALUM 4700UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 30.598

860020278022

860020278022

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 2700UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 142.857

EKMQ201VSN102MQ45S

EKMQ201VSN102MQ45S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 24.691

227SML004M

227SML004M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 4V SMD

На залиха: 1.413.827

B43231A4826M

B43231A4826M

TDK EPCOS

CAP ALUM 82UF 20% 350V SNAP

На залиха: 98.356

LGN2D681MELZ40

LGN2D681MELZ40

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP

На залиха: 33.707

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв