WhatsApp Icon
B43511A108M87

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43511A108M87
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 420V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11043
Листови со податоци онлајн
B43511A108M87 PDF
 • серија:B43511
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:420 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):160mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:12000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:5.6 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:160 mOhms
 • проред на олово:0.984" (25.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):3.236" (82.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UKL1A152KHD

UKL1A152KHD

Nichicon

CAP ALUM 1500UF 10% 10V RADIAL

На залиха: 56.265

UKA0J220MDD1TD

UKA0J220MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 147.058

UMF1V220MDD

UMF1V220MDD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 106.951

380LX102M250K452

380LX102M250K452

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 17.447

UPJ1V270MDD1TD

UPJ1V270MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 27UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 178.253

ELXY500ELL180MEB5D

ELXY500ELL180MEB5D

United Chemi-Con

CAP ALUM 18UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 536.164

UVR1A682MHD

UVR1A682MHD

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 53.475

EEU-FK1V561

EEU-FK1V561

Panasonic

CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL TH

На залиха: 66.707

B43630B9187M000

B43630B9187M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP-IN

На залиха: 28.455

ALF20C331DD400

ALF20C331DD400

KEMET

CAP ALU 330UF 20% 400V PRESSFIT

На залиха: 15.893

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв