WhatsApp Icon
ALS71A183QS400

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS71A183QS400
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 18000UF 20% 400V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
14378
Листови со податоци онлајн
ALS71A183QS400 PDF
 • серија:ALS71
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:18000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):13mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:27.8 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:37 A @ 10 kHz
 • импеданса:10 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.543" Dia (90.00mm)
 • висина - седење (макс):7.717" (196.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UBX1C331MPL1TD

UBX1C331MPL1TD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 48.651

EEA-FC1A220H

EEA-FC1A220H

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 845.522

BMVK500ADA6R8MF60G

BMVK500ADA6R8MF60G

United Chemi-Con

CAP ALUM 6.8UF 20% 50V SMD

На залиха: 469.087

200KXW220MEFC14.5X30

200KXW220MEFC14.5X30

Rubycon

CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 39.206

400BXC47MEFC18X20

400BXC47MEFC18X20

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 40.565

B41252A8278M

B41252A8278M

TDK EPCOS

CAP ALUM 2700UF 20% 63V SNAP

На залиха: 48.264

UPW0J821MPD1TD

UPW0J821MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 120.048

UHE1H220MDD

UHE1H220MDD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 158.982

MAL226099503E3

MAL226099503E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 1000UF 16V 1500H

На залиха: 37.161

ALS71H512KF250

ALS71H512KF250

KEMET

CAP ALUM 5100UF 20% 250V SCREW

На залиха: 3.289

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв