WhatsApp Icon
TVX1V470MAD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TVX1V470MAD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 47UF 20% 35V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11420
Листови со податоци онлајн
TVX1V470MAD PDF
 • серија:TVX
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:35 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:120 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:240 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.248" Dia x 0.669" L (6.30mm x 17.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MAL215957391E3

MAL215957391E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP

На залиха: 7.988

UPS1J102MHD

UPS1J102MHD

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 56.122

B43601E2108M87

B43601E2108M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 23.695

ALS81A204QP063

ALS81A204QP063

KEMET

CAP ALUM 200000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 1.962

EKMH251VSN102MA40W

EKMH251VSN102MA40W

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 28.011

EDH107M010A9HAA

EDH107M010A9HAA

KEMET

CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD

На залиха: 1.144.164

B43601A9567M80

B43601A9567M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP

На залиха: 18.816

UEP1V470MPD1TD

UEP1V470MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 359.686

CGS273U075X3L

CGS273U075X3L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 27000UF 75V SCREW

На залиха: 1.992

672D107H060EK5J

672D107H060EK5J

Vishay / Sprague

CAP ALUM 100UF 60V RADIAL

На залиха: 25.886

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв