WhatsApp Icon
AHA476M10C12T-F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AHA476M10C12T-F
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
15480
Листови со податоци онлајн
AHA476M10C12T-F PDF
 • серија:AHA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):10.6Ohm @ 120Hz
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Bypass, Decoupling
 • бранување струја @ ниска фреквенција:43 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:73.1 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.213" (5.40mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UPW1V681MPD6

UPW1V681MPD6

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 61.043

UPJ1V122MHD

UPJ1V122MHD

Nichicon

CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 46.888

107LBB450M2BE

107LBB450M2BE

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP

На залиха: 35.825

MAL213969338E3

MAL213969338E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 3.3UF 20% 100V SMD

На залиха: 33.892

ALS81C914NT025

ALS81C914NT025

KEMET

CAP ALUM 910000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 926

UPJ0J332MHD6

UPJ0J332MHD6

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 107.212

B43508E2108M62

B43508E2108M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 16.567

SLP391M400E4P3

SLP391M400E4P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP

На залиха: 18.993

UCS2V680MHD6TN

UCS2V680MHD6TN

Nichicon

CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 34.100

SLP471M350H5P3

SLP471M350H5P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP

На залиха: 21.374

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв