WhatsApp Icon
LGN2H151MELC25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LGN2H151MELC25
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
13675
Листови со податоци онлајн
LGN2H151MELC25 PDF
 • серија:LGN
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:500 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:750 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.0725 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.063" (27.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UVR1V682MRD6

UVR1V682MRD6

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 33.519

UPJ1A472MHD

UPJ1A472MHD

Nichicon

CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 71.428

CGS314U025W5L

CGS314U025W5L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 310000UF 25V SCREW

На залиха: 784

URS1A472MHD1TN

URS1A472MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 97.345

UMT1HR22MCD2

UMT1HR22MCD2

Nichicon

CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.144.164

ALC80C621EB250

ALC80C621EB250

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 620UF 250V

На залиха: 24.303

UPJ1E390MDD1TD

UPJ1E390MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 39UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 303.030

CGO143M016L

CGO143M016L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 14000UF 20% 16V SCREW

На залиха: 3.737

865090545008

865090545008

Würth Elektronik Midcom

CAP 47 UF 20% 35 V

На залиха: 357.142

THA600M450AA0C

THA600M450AA0C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 60UF 20% 450V T/H

На залиха: 6.769

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв