WhatsApp Icon
LNR1H333MSE

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LNR1H333MSE
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 33000UF 20% 50V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19527
Листови со податоци онлајн
LNR1H333MSE PDF
 • серија:LNR
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:7 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:8.05 A @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.500" (12.70mm)
 • големина / димензија:2.008" Dia (51.00mm)
 • висина - седење (макс):2.874" (73.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B43508B5337M87

B43508B5337M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP

На залиха: 5.790

ALC70H114FP040

ALC70H114FP040

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 85C 110000UF 40V

На залиха: 3.860

EEV226M050A9GAA

EEV226M050A9GAA

KEMET

CAP ALUM SMD 105C 22UF 50VDC

На залиха: 173.010

B43540B2397M87

B43540B2397M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP

На залиха: 26.026

EEE-1HA101UAP

EEE-1HA101UAP

Panasonic

CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD

На залиха: 88.638

MAL224658471E3

MAL224658471E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 470UF 63V 5000H

На залиха: 39.070

25YXJ470MT810X12.5

25YXJ470MT810X12.5

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 359.492

10TRV3300M16X16.5

10TRV3300M16X16.5

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD

На залиха: 29.658

UEP1A471MPD1TD

UEP1A471MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 115.798

UPV1H3R3MFD1TA

UPV1H3R3MFD1TA

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 553.955

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв