WhatsApp Icon
MAL215097821E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL215097821E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 150UF 20% 63V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11717
Листови со податоци онлајн
MAL215097821E3 PDF
 • серија:150 CRZ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:304.2 mA @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:250 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):0.630" (16.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
50ZL470MEFCG412.5X20

50ZL470MEFCG412.5X20

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 71.895

860160580037

860160580037

Würth Elektronik Midcom

CAP 1800 UF 20% 35 V

На залиха: 37.407

EEE-FT1E821GV

EEE-FT1E821GV

Panasonic

CAP ALUM 820UF 20% 25V SMD

На залиха: 39.656

EEE-FK1E332AV

EEE-FK1E332AV

Panasonic

CAP ALUM 3300UF 20% 25V SMD

На залиха: 24.199

ALF20C102EE250

ALF20C102EE250

KEMET

CAP ALU 1000UF 20% 250V PRESSFIT

На залиха: 8.236

LGGW6221MELA35

LGGW6221MELA35

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP

На залиха: 17.941

LQR2W222MSEG

LQR2W222MSEG

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW

На залиха: 1.081

EMZA350ADA331MJA0G

EMZA350ADA331MJA0G

United Chemi-Con

CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD

На залиха: 55.780

ALF20C561DL500

ALF20C561DL500

KEMET

CAP ALU 560UF 20% 500V PRESSFIT

На залиха: 6.998

ALS70A912DF100

ALS70A912DF100

KEMET

CAP ALUM 9100UF 20% 100V SCREW

На залиха: 6.028

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв