WhatsApp Icon
B43504A5227M80

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43504A5227M80
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
10405
Листови со податоци онлајн
B43504A5227M80 PDF
 • серија:B43504
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:450 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):610mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.2 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:730 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.984" Dia (25.00mm)
 • висина - седење (макс):2.055" (52.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
860130475005

860130475005

Würth Elektronik Midcom

CAP 100 UF 20% 25 V

На залиха: 158.982

CGS473U025V4C

CGS473U025V4C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 47000UF 25V SCREW

На залиха: 1.943

ALS71H274QC025

ALS71H274QC025

KEMET

CAP ALUM 270000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 2.269

35RX30100M8X11.5

35RX30100M8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 113.122

UEP1H101MPD

UEP1H101MPD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 49.019

UPV0J151MGD1TD

UPV0J151MGD1TD

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 115.340

MAL212516682E3

MAL212516682E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

6800UF 25V 18X38

На залиха: 15.345

227LMX450M2ED

227LMX450M2ED

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP

На залиха: 16.103

LGU2F221MELA

LGU2F221MELA

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 315V SNAP

На залиха: 20.612

B41896C3188M

B41896C3188M

TDK EPCOS

CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 97.883

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв