WhatsApp Icon
16MS733MEFC5X7

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
16MS733MEFC5X7
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
10125
Листови со податоци онлајн
16MS733MEFC5X7 PDF
 • серија:MS7
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:62 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:93 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.079" (2.00mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.315" (8.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ULM470M6.3

ULM470M6.3

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 267.379

MAL225919331E3

MAL225919331E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 330UF 500V 3000H

На залиха: 7.144

MAL215952391E3

MAL215952391E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP

На залиха: 9.062

MAL215885333E3

MAL215885333E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 7.722

MAL214099812E3

MAL214099812E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD

На залиха: 25.237

MAL205159681E3

MAL205159681E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 680UF 20% 100V T/H

На залиха: 10.048

UVR1J332MRD

UVR1J332MRD

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 21.786

MAL212017471E3

MAL212017471E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 470UF 20% 40V AXIAL

На залиха: 18.802

500D476M040CB2A

500D476M040CB2A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 47UF 20% 40V AXIAL

На залиха: 38.381

B43640A9687M007

B43640A9687M007

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP-IN

На залиха: 8.936

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв