WhatsApp Icon
MLP263M010EA1C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MLP263M010EA1C
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 26000UF 20% 10V FLATPCK
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
13132
Листови со податоци онлајн
MLP263M010EA1C PDF
 • серија:MLP
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:26000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):51mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-55°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:5.8 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:6.1 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:1.000" (25.40mm)
 • големина / димензија:2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm)
 • висина - седење (макс):0.500" (12.70mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:FlatPack
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
LQR2V682MSEH

LQR2V682MSEH

Nichicon

CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW

На залиха: 1.560

SLPX681M160A7P3

SLPX681M160A7P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP

На залиха: 81.685

UPM1A222MHD6

UPM1A222MHD6

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 93.220

UCX1E222MNS1ZD

UCX1E222MNS1ZD

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 25V SMD

На залиха: 31.746

350CFX3.3MEFC10X16

350CFX3.3MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 504.439

UKL1C101MPDANATD

UKL1C101MPDANATD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 742.059

B43504B9337M000

B43504B9337M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP

На залиха: 15.739

SLPX122M080A1P3

SLPX122M080A1P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1200UF 20% 80V SNAP

На залиха: 113.785

SLPX821M160A4P3

SLPX821M160A4P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP

На залиха: 73.260

ECE-A1HKS2R2B

ECE-A1HKS2R2B

Panasonic

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 357.142

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв