WhatsApp Icon
EEE-HB1E6R8R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEE-HB1E6R8R
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 6.8UF 20% 25V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18372
Листови со податоци онлајн
EEE-HB1E6R8R PDF
 • серија:HB
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6.8 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:25 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:42.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.157" Dia (4.00mm)
 • висина - седење (макс):0.228" (5.80mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
380LQ182M160J452

380LQ182M160J452

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP

На залиха: 16.285

ALS80G824NS025

ALS80G824NS025

KEMET

CAP ALUM 820000UF 20% 25V SCREW

На залиха: 1.040

ALS81A821DE400

ALS81A821DE400

KEMET

CAP ALUM 820UF 20% 400V SCREW

На залиха: 6.089

ALS71C274NF040

ALS71C274NF040

KEMET

CAP ALUM 270000UF 20% 40V SCREW

На залиха: 1.766

CGS184U025X4C

CGS184U025X4C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 180000UF 25V SCREW

На залиха: 710

383LX473M025A062

383LX473M025A062

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 47000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 5.695

AVES336M25D16T-F

AVES336M25D16T-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD

На залиха: 473.619

EXV687M016S9PAA

EXV687M016S9PAA

KEMET

CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD

На залиха: 224.835

EKMG101ETD100MF11D

EKMG101ETD100MF11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 115.340

50ZL1000MEFC16X25

50ZL1000MEFC16X25

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 40.189

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв