WhatsApp Icon
10ZLQ820MEFC8X11.5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
10ZLQ820MEFC8X11.5
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 820UF 20% 10V T/H
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
15595
Листови со податоци онлајн
10ZLQ820MEFC8X11.5 PDF
 • серија:ZLQ
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:820 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:4000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:636 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.06 A @ 100 kHz
 • импеданса:49 mOhms
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.512" (13.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CGS154ULX5L3PD

CGS154ULX5L3PD

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 150000UF 40V SCREW

На залиха: 972

MAL213969478E3

MAL213969478E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 4.7UF 20% 100V SMD

На залиха: 52.815

B41888C5567M

B41888C5567M

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 265.167

UCH1V470MCS1GS

UCH1V470MCS1GS

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD

На залиха: 90.909

400LSU6800MEFC77X151

400LSU6800MEFC77X151

Rubycon

CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW

На залиха: 968

VHT2700M6.3

VHT2700M6.3

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 2700UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 350.471

EEE-HC1E330P

EEE-HC1E330P

Panasonic

CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD

На залиха: 238.095

ELHS451VSN391MQ60S

ELHS451VSN391MQ60S

United Chemi-Con

CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP-IN

На залиха: 17.220

861141485018

861141485018

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP

На залиха: 10.138

UPW1J122MHD

UPW1J122MHD

Nichicon

CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 59.139

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв