WhatsApp Icon
B43508B2108M67

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43508B2108M67
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12583
Листови со податоци онлајн
B43508B2108M67 PDF
 • серија:B43508
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):120mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.95 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:160 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.465" (37.20mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UKL1H220KEDANATD

UKL1H220KEDANATD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 397.140

B43501E187M87

B43501E187M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP

На залиха: 19.683

ALS70A114QW100

ALS70A114QW100

KEMET

CAP ALUM 110000UF 20% 100V SCREW

На залиха: 861

UPW2G010MPD1TD

UPW2G010MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 101.419

UZT0J220MCL1GB

UZT0J220MCL1GB

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 88.638

10ZLQ820MEFC8X11.5

10ZLQ820MEFC8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 820UF 20% 10V T/H

На залиха: 105.042

CGS154ULX5L3PD

CGS154ULX5L3PD

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 150000UF 40V SCREW

На залиха: 572

MAL213969478E3

MAL213969478E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 4.7UF 20% 100V SMD

На залиха: 33.892

B41888C5567M

B41888C5567M

TDK EPCOS

CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 155.981

UCH1V470MCS1GS

UCH1V470MCS1GS

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD

На залиха: 53.475

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв