WhatsApp Icon
ELXY160ELL121MFB5D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ELXY160ELL121MFB5D
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19519
Листови со податоци онлајн
ELXY160ELL121MFB5D PDF
 • серија:LXY
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:109.2 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:273 mA @ 100 kHz
 • импеданса:350 mOhms
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.512" (13.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B41231B5279M000

B41231B5279M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 39.590

860040574006

860040574006

Würth Elektronik Midcom

CAP 220 UF 20% 35 V

На залиха: 256.410

601D408G020JS2

601D408G020JS2

Vishay / Sprague

CAP ALUM 4000UF 20V AXIAL

На залиха: 3.695

400WXA22MEFCGC16X20

400WXA22MEFCGC16X20

Rubycon

CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 150.296

63ZLJ100M8X16

63ZLJ100M8X16

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 156.250

B43601F2108M82

B43601F2108M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 22.352

380LQ222M250A062

380LQ222M250A062

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP

На залиха: 16.286

35YXF3300MEFC18X35.5

35YXF3300MEFC18X35.5

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 69.380

MAL214234471E3

MAL214234471E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 825.014

450BXC2.2MEFC10X16

450BXC2.2MEFC10X16

Rubycon

CAP ALUM RAD

На залиха: 418.060

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв