WhatsApp Icon
URZ2E330MHD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
URZ2E330MHD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
14384
Листови со податоци онлајн
URZ2E330MHD PDF
 • серија:URZ
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:33 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:250 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:400 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.709" Dia (18.00mm)
 • висина - седење (макс):0.650" (16.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ECA-2CHG2R2I

ECA-2CHG2R2I

Panasonic

CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 677.690

LGL2G271MELZ35

LGL2G271MELZ35

Nichicon

CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP

На залиха: 15.398

336SVL035MEL

336SVL035MEL

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD

На залиха: 501.479

MLP771M150EA0C

MLP771M150EA0C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 770UF 20% 150V FLATPACK

На залиха: 648

ESMG401ELL330ML25S

ESMG401ELL330ML25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 42.165

EMVE630ADA330MHA0G

EMVE630ADA330MHA0G

United Chemi-Con

CAP ALUM 33UF 20% 63V SMD

На залиха: 191.457

B43584B5478M000

B43584B5478M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW

На залиха: 548

UPM2A220MPD1TA

UPM2A220MPD1TA

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 429.110

B43630E2228M060

B43630E2228M060

TDK EPCOS

CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP

На залиха: 7.938

ELH338M050AQ2AA

ELH338M050AQ2AA

KEMET

CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP

На залиха: 50.421

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв