WhatsApp Icon
ELXV500ELL561MK30S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ELXV500ELL561MK30S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18563
Листови со податоци онлајн
ELXV500ELL561MK30S PDF
 • серија:LXV
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:5000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:860 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.72 A @ 100 kHz
 • импеданса:39 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):1.240" (31.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UPM1E392MHD6

UPM1E392MHD6

Nichicon

CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 68.105

860080375020

860080375020

Würth Elektronik Midcom

CAP ALUM 1200UF 20% 16V T/H

На залиха: 238.663

UCY2V330MHD3

UCY2V330MHD3

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 109.465

CGS203U050R4C

CGS203U050R4C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 20000UF 50V SCREW

На залиха: 3.832

UBX2D150MPL1TD

UBX2D150MPL1TD

Nichicon

CAP ALUM 15UF 20% 200V RADIAL

На залиха: 64.327

B43601A9477M67

B43601A9477M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP

На залиха: 22.832

CGS242U100R4C

CGS242U100R4C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2400UF 100V SCREW

На залиха: 4.945

ALS71G622NW550

ALS71G622NW550

KEMET

CAP ALUM 6200UF 20% 550V SCREW

На залиха: 1.562

MAL214235471E3

MAL214235471E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 629.762

ULH2D220MNL1GS

ULH2D220MNL1GS

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 200V SMD

На залиха: 89.430

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв