WhatsApp Icon
200LLE5.6MEFC8X9

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
200LLE5.6MEFC8X9
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 5.6UF 20% 200V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17319
Листови со податоци онлајн
200LLE5.6MEFC8X9 PDF
 • серија:LLE
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5.6 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:12000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:56 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:112 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.413" (10.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
B41252B5189M

B41252B5189M

TDK EPCOS

CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 54.027

URZ1V222MHD1TN

URZ1V222MHD1TN

Nichicon

CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 57.591

672D337H040ET5J

672D337H040ET5J

Vishay / Sprague

CAP ALUM 330UF 40V RADIAL

На залиха: 7.177

ALS80A124NF063

ALS80A124NF063

KEMET

CAP ALUM 120000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 2.599

EKYB160ELL271MF11D

EKYB160ELL271MF11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 270UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 222.222

B43504A9687M62

B43504A9687M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP

На залиха: 7.566

AFK107M50F24VT-F

AFK107M50F24VT-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD

На залиха: 38.062

B41896C7397M

B41896C7397M

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 151.274

380LX821M450A082

380LX821M450A082

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP

На залиха: 22.287

UVR0J101MDD6

UVR0J101MDD6

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.235.177

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв