WhatsApp Icon
EKMG161ETD100MJC5S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EKMG161ETD100MJC5S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17595
Листови со податоци онлајн
EKMG161ETD100MJC5S PDF
 • серија:KMG
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:160 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:67 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:120.6 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.551" (14.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
EKZN100ELL222MJ25S

EKZN100ELL222MJ25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 240.778

UPM1H151MHD6

UPM1H151MHD6

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 299.913

EEU-FS1C512L

EEU-FS1C512L

Panasonic

CAP ALUM 5100UF 20% 16V T/H

На залиха: 60.773

PSU1830

PSU1830

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 20UF 330V QC TERM

На залиха: 5.437

VHT4.7M160

VHT4.7M160

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 652.741

LKX2W221MESB35

LKX2W221MESB35

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP

На залиха: 23.704

UHE1E102MPD

UHE1E102MPD

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 108.695

MAL219369829E3

MAL219369829E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 82UF 500V 5000H

На залиха: 36.281

UWZ1A151MCL1GS

UWZ1A151MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD

На залиха: 222.222

UPV1V820MGD1TA

UPV1V820MGD1TA

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 623.247

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв