WhatsApp Icon
UZG1H010MCL1GB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UZG1H010MCL1GB
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
12655
Листови со податоци онлајн
UZG1H010MCL1GB PDF
 • серија:UZG
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:5.4 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:8.1 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.157" Dia (4.00mm)
 • висина - седење (макс):0.156" (3.95mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
860130678008

860130678008

Würth Elektronik Midcom

CAP 220 UF 20% 50 V

На залиха: 116.279

ALS80H244NT063

ALS80H244NT063

KEMET

CAP ALUM 240000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 1.902

ESMH500VSN183MA50T

ESMH500VSN183MA50T

United Chemi-Con

CAP ALUM 18000UF 20% 50V SNAP

На залиха: 23.008

35MXG6800MEFCSN25X30

35MXG6800MEFCSN25X30

Rubycon

CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP

На залиха: 22.222

UBT1J330MPD

UBT1J330MPD

Nichicon

CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 144.927

MLP243M020EB1A

MLP243M020EB1A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 24000UF 20% 20V FLATPCK

На залиха: 1.038

MAL225987181E3

MAL225987181E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 180UF 450V 3000H

На залиха: 26.853

382LX273M080B082VS

382LX273M080B082VS

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 27000UF 20% 80V SNAP

На залиха: 5.750

CGH272T350W3L

CGH272T350W3L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2700UF 350V SCREW

На залиха: 1.578

UCX1E332MNQ1MS

UCX1E332MNQ1MS

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 25V SMD

На залиха: 37.974

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв