WhatsApp Icon
EKMQ421VSN271MR30S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EKMQ421VSN271MR30S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
14228
Листови со податоци онлајн
EKMQ421VSN271MR30S PDF
 • серија:KMQ
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:420 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-25°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.25 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.7875 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.260" (32.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
10ZLK1000M10X16

10ZLK1000M10X16

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 392.403

50SEV3.3M4X5.5

50SEV3.3M4X5.5

Rubycon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD

На залиха: 217.391

EKXG451ELL150MK25S

EKXG451ELL150MK25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 48.034

EEE-FN1C471P

EEE-FN1C471P

Panasonic

CAP ALUM 470UF 16VDC 20% SMD

На залиха: 136.986

B43501C2108M60

B43501C2108M60

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP

На залиха: 23.335

ALS81U244NT063

ALS81U244NT063

KEMET

CAP ALUM 240000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 1.902

EKY-500ELL122MLN3S

EKY-500ELL122MLN3S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 47.210

MAL215886183E3

MAL215886183E3

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP ALUM 18000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 17.966

NEV330M10DC

NEV330M10DC

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 500.000

PSU24335

PSU24335

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 243UF 250V QC TERM

На залиха: 2.922

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв