WhatsApp Icon
860010373007

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
860010373007
Производителот
Würth Elektronik Midcom
Опис
CAP 120 UF 20% 16 V
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11895
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WCAP-ATG8
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:231 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:318.78 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • големина / димензија:0.248" Dia (6.30mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
338LBA050M2CC

338LBA050M2CC

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP

На залиха: 43.612

LNX2G332MSEH

LNX2G332MSEH

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW

На залиха: 965

16YXG1000MEFCTS10X20

16YXG1000MEFCTS10X20

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 210.322

450HXC150MEFCSN35X25

450HXC150MEFCSN35X25

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP

На залиха: 10.825

SLP271M315E1P3

SLP271M315E1P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 270UF 20% 315V SNAP

На залиха: 34.238

6.3ZLQ680MEFC6.3X11

6.3ZLQ680MEFC6.3X11

Rubycon

CAP ALUM 680UF 20% 6.3V T/H

На залиха: 168.067

UEP1H2R2MDD1TA

UEP1H2R2MDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 420.079

10YXH3900MEFCG412.5X30

10YXH3900MEFCG412.5X30

Rubycon

CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 112.735

UVR2E3R3MPD1TD

UVR2E3R3MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 136.798

50USC10000MEFCSN30X40

50USC10000MEFCSN30X40

Rubycon

CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP

На залиха: 20.581

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв