WhatsApp Icon
LLS2D271MELZ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LLS2D271MELZ
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18069
Листови со податоци онлајн
LLS2D271MELZ PDF
 • серија:LLS
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.37 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.055 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:0.866" Dia (22.00mm)
 • висина - седење (макс):0.984" (25.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
400HXG150MEFC25X25

400HXG150MEFC25X25

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP

На залиха: 24.715

EEU-EB1H220SB

EEU-EB1H220SB

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 883.860

EEU-FK1V681LB

EEU-FK1V681LB

Panasonic

CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL TH

На залиха: 166.502

63ZLH1800MEFCGC16X40

63ZLH1800MEFCGC16X40

Rubycon

CAP ALUM 1800UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 32.365

UPW2C221MRD6

UPW2C221MRD6

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 26.839

UPM2E010MPD1TD

UPM2E010MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 1UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 93.776

ELE-500ELL330MF11D

ELE-500ELL330MF11D

United Chemi-Con

CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 106.951

LGU2G221MELA

LGU2G221MELA

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP

На залиха: 18.506

382LX332M200N062

382LX332M200N062

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP

На залиха: 3.665

25ZLH390MEFCTA8X16

25ZLH390MEFCTA8X16

Rubycon

CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 326.338

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв