WhatsApp Icon
25ZLG220MEFCT78X11.5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
25ZLG220MEFCT78X11.5
Производителот
Rubycon
Опис
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
14584
Листови со податоци онлајн
25ZLG220MEFCT78X11.5 PDF
 • серија:ZLG
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:490 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1 A @ 100 kHz
 • импеданса:36 mOhms
 • проред на олово:0.138" (3.50mm)
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.512" (13.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
URZ1V220MDD

URZ1V220MDD

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 1.036.699

URZ1H3R3MDD1TD

URZ1H3R3MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 263.157

450USG470MEFCSN35X40

450USG470MEFCSN35X40

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP

На залиха: 16.509

USA1C100MDD

USA1C100MDD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 16V T/H

На залиха: 344.827

ALF20C561EF400

ALF20C561EF400

KEMET

CAP ALU 560UF 20% 400V PRESSFIT

На залиха: 17.623

LNR1J224MSE

LNR1J224MSE

Nichicon

CAP ALUM 220000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 769

ESG106M400AH4AA

ESG106M400AH4AA

KEMET

CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL

На залиха: 121.951

UPW1V100MDD6TE

UPW1V100MDD6TE

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 1.620.745

B43501D2227M80

B43501D2227M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP

На залиха: 46.301

6.3SGV1000M10X10.5

6.3SGV1000M10X10.5

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD

На залиха: 107.526

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв