WhatsApp Icon
NEV.68M63

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
NEV.68M63
Производителот
NTE Electronics, Inc.
Опис
CAP ALUM 0.68UF 20% 63V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
17654
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:NEV
 • пакет:Bag
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.68 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.079" (2.00mm)
 • големина / димензија:0.197" Dia (5.00mm)
 • висина - седење (макс):0.492" (12.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UPV1C820MGD1TD

UPV1C820MGD1TD

Nichicon

CAP ALUM 82UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 101.419

400LSU15000MNB90X221

400LSU15000MNB90X221

Rubycon

CAP ALUM 15000UF 20% 400V SCREW

На залиха: 507

USR0J221MDD1TP

USR0J221MDD1TP

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 810.766

UKZ1E331MHM

UKZ1E331MHM

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 74.374

50ML3.3MEFCTZ4X5

50ML3.3MEFCTZ4X5

Rubycon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.055.297

EKYB500ELL681MK25S

EKYB500ELL681MK25S

United Chemi-Con

CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 38.572

672D157H7R5CD5D

672D157H7R5CD5D

Vishay / Sprague

CAP ALUM 150UF 7.5V RADIAL

На залиха: 2.000

450BXW68MEFR16X35

450BXW68MEFR16X35

Rubycon

CAP ALUM 68UF 20% 450V T/H

На залиха: 19.607

RZW471M1EBK-1016S

RZW471M1EBK-1016S

SURGE

CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 110.987

B43508F2397M87

B43508F2397M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP

На залиха: 23.387

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв