WhatsApp Icon
ALF70G272FP400

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALF70G272FP400
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 2700UF 20% 400V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
19753
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ALF70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2700 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:400 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):55mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:18000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:7.49 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:15.09 A @ 10 kHz
 • импеданса:30 mOhms
 • проред на олово:0.984" (25.00mm)
 • големина / димензија:1.772" Dia (45.00mm)
 • висина - седење (макс):4.213" (107.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
478LBB080M2ED

478LBB080M2ED

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP

На залиха: 9.672

LGU1V123MELA

LGU1V123MELA

Nichicon

CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP

На залиха: 17.484

EKZE6R3ETD102MJC5S

EKZE6R3ETD102MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 182.351

UMW1V100MDD

UMW1V100MDD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 168.067

EMHS160GRA152MKE0S

EMHS160GRA152MKE0S

United Chemi-Con

CAP ALUM 1500UF 20% 16V SMD

На залиха: 100.992

B43644A9687M000

B43644A9687M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP

На залиха: 5.736

RUA100M1HBK-0811S

RUA100M1HBK-0811S

SURGE

CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 245.098

ALS80A133QS450

ALS80A133QS450

KEMET

CAP ALUM 13000UF 20% 450V SCREW

На залиха: 570

16PX4700MEFC12.5X25

16PX4700MEFC12.5X25

Rubycon

CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 113.215

UVP1H3R3MDD

UVP1H3R3MDD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 173.010

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв