WhatsApp Icon
EEE-FN1A152UL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EEE-FN1A152UL
Производителот
Panasonic
Опис
CAP ALUM 1500UF 10V 20% SMD
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
11080
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:FN, Halogen Free
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):80mOhm @ 100kHz
 • живот @ temp.:2000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:595 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:850 mA @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.413" (10.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - SMD
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ALC80D131CB450

ALC80D131CB450

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 105C 130UF 450V

На залиха: 19.952

B41505A7228M000

B41505A7228M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 2200UF 20% 35V SNAP

На залиха: 24.047

UCM1E470MCL1GS

UCM1E470MCL1GS

Nichicon

CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD

На залиха: 101.419

UPJ2E4R7MPD1TD

UPJ2E4R7MPD1TD

Nichicon

CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 76.124

UHE0J821MPD

UHE0J821MPD

Nichicon

CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 117.647

865080340002

865080340002

Würth Elektronik Midcom

CAP 15 UF 20% 16 V

На залиха: 326.797

ECA-2WM100

ECA-2WM100

Panasonic

CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 71.105

UEP1E100MDD1TD

UEP1E100MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 420.079

672D108H015ET5D

672D108H015ET5D

Vishay / Sprague

CAP ALUM 1000UF 15V RADIAL

На залиха: 17.963

EEU-TA1C221BJ

EEU-TA1C221BJ

Panasonic

CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 209.634

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв