WhatsApp Icon
SLP562M063H5P3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SLP562M063H5P3
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
18803
Листови со податоци онлајн
SLP562M063H5P3 PDF
 • серија:SLP0712TE (750W)
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5600 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:63 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):71mOhm @ 120Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:3.3 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:4.13 A @ 20 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.378" (35.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
UVK1J101MPD

UVK1J101MPD

Nichicon

CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 115.340

ALS70A123MF200

ALS70A123MF200

KEMET

CAP ALUM 12000UF 20% 200V SCREW

На залиха: 2.246

ALF20C391EE450

ALF20C391EE450

KEMET

CAP ALU 390UF 20% 450V PRESSFIT

На залиха: 8.914

10YXF3300MEFCG412.5X25

10YXF3300MEFCG412.5X25

Rubycon

CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 162.964

CGS414U010W4C

CGS414U010W4C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 410000UF 10V SCREW

На залиха: 735

ALF40C682EC063

ALF40C682EC063

KEMET

CAP ALU 6800UF 20% 63V PRESSFIT

На залиха: 15.931

500D476M063CC5T

500D476M063CC5T

Vishay / Sprague

CAP ALUM 47UF 20% 63V AXIAL

На залиха: 26.940

B43505E2158M80

B43505E2158M80

TDK EPCOS

CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP

На залиха: 7.144

UPM1A391MPD6

UPM1A391MPD6

Nichicon

CAP ALUM 390UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 117.647

25WA1000MEFC12.5X16

25WA1000MEFC12.5X16

Rubycon

CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 217.623

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв