UES0J221MPM1TD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UES0J221MPM1TD
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
1891
Единечната цена
$0.73000
Листови со податоци онлајн
UES0J221MPM1TD PDF
 • серија:UES
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:6.3 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Bi-Polar
 • оценки:-
 • апликации:Audio
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.551" (14.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UPM1K120MED

UPM1K120MED

Nichicon

CAP ALUM 12UF 20% 80V RADIAL

На залиха: 820.209

$0.12192

ECA-1VM330I

ECA-1VM330I

Panasonic

CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 2.047.921

$0.04883

UKL2A150MPD

UKL2A150MPD

Nichicon

CAP ALUM 15UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 175.438

$0.57000

LKX2W221MESA45

LKX2W221MESA45

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP

На залиха: 18.918

$7.40000

50SKV33M8X10.5

50SKV33M8X10.5

Rubycon

CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD

На залиха: 142.857

$0.70000

517D106M050JA8PE3

517D106M050JA8PE3

Vishay / Sprague

CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 674.081

$0.14835

50TRV1500MTPAVB18X21.5

50TRV1500MTPAVB18X21.5

Rubycon

CAP ALUM 1500UF 20% 50V SMD

На залиха: 42.613

$2.58133

LLS1E223MELA

LLS1E223MELA

Nichicon

CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP

На залиха: 27.972

$4.29000

B41231B8278M000

B41231B8278M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 2700UF 20% 63V SNAP

На залиха: 95.501

$1.15181

ESH476M010AC3AA

ESH476M010AC3AA

KEMET

CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 454.545

$0.22000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв