MAL202119102E3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MAL202119102E3
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 100V AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
673
Единечната цена
$6.18000
Листови со податоци онлајн
MAL202119102E3 PDF
 • серија:021 ASM
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):160mOhm
 • живот @ temp.:8000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:-
 • бранување струја @ висока фреквенција:2.058 A @ 10 kHz
 • импеданса:150 mOhms
 • проред на олово:-
 • големина / димензија:0.827" Dia x 1.496" L (21.00mm x 38.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CGS984U016X8L

CGS984U016X8L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 980000UF 16V SCREW

На залиха: 472

$232.74050

EMVY250ADA330MF55G

EMVY250ADA330MF55G

United Chemi-Con

CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD

На залиха: 196.078

$0.51000

381LQ152M180A022

381LQ152M180A022

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1500UF 20% 180V SNAP

На залиха: 27.283

$4.39820

50WXA100MEFC8X9

50WXA100MEFC8X9

Rubycon

CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 820.142

$0.12193

B43305B2477M67

B43305B2477M67

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP

На залиха: 43.950

$2.50283

EDH475M450S9RAA

EDH475M450S9RAA

KEMET

CAP ALUM 4.7UF 20% 450V SMD

На залиха: 109.506

$0.91319

B43540B5337M87

B43540B5337M87

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP

На залиха: 17.067

$8.20258

ALS80A184NW063

ALS80A184NW063

KEMET

CAP ALUM 180000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 2.279

$57.03750

UVR2V220MHD1TO

UVR2V220MHD1TO

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 99.999

$1.10000

157KBM050M

157KBM050M

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 150UF 20% 50V THRU HOLE

На залиха: 706.963

$0.14145

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв