ALS70C103QW500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ALS70C103QW500
Производителот
KEMET
Опис
CAP ALUM 10000UF 20% 500V SCREW
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$94.20708
Листови со податоци онлајн
ALS70C103QW500 PDF
 • серија:ALS70
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:500 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):29mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:20000 Hrs @ 85°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:23.5 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:32.4 A @ 10 kHz
 • импеданса:23 mOhms
 • проред на олово:1.252" (31.80mm)
 • големина / димензија:3.543" Dia (90.00mm)
 • висина - седење (макс):6.732" (171.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Screw Terminals
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ESK337M050AH4AA

ESK337M050AH4AA

KEMET

CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 172.413

$0.58000

NEH2200M35GF

NEH2200M35GF

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 2200UF 20% 35V AXIAL

На залиха: 38.732

$2.84000

B43501B3477M82

B43501B3477M82

TDK EPCOS

CAP ALUM 470UF 20% 385V SNAP

На залиха: 21.332

$6.09397

420KXW68MEFC16X30

420KXW68MEFC16X30

Rubycon

CAP ALUM 68UF 20% 420V RADIAL

На залиха: 57.928

$1.89890

688LBA035M2BE

688LBA035M2BE

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP

На залиха: 35.714

$3.36000

16YXG2700MEFC16X20

16YXG2700MEFC16X20

Rubycon

CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 82.706

$1.33000

EEE-HA1V4R7AR

EEE-HA1V4R7AR

Panasonic

CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD

На залиха: 256.410

$0.39000

SLPX331M450H5P3

SLPX331M450H5P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP

На залиха: 32.572

$3.68410

860040881010

860040881010

Würth Elektronik Midcom

CAP 390 UF 20% 100 V

На залиха: 32.102

$3.73800

ELXY160ELL560MEB5D

ELXY160ELL560MEB5D

United Chemi-Con

CAP ALUM 56UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 952.925

$0.10494

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв