UHE1E102MHD6TO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UHE1E102MHD6TO
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
78
Единечната цена
$0.93000
Листови со податоци онлајн
UHE1E102MHD6TO PDF
 • серија:UHE
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:10000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:1.425 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.9 A @ 100 kHz
 • импеданса:35 mOhms
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.492" Dia (12.50mm)
 • висина - седење (макс):0.866" (22.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MLS331M200EK0A

MLS331M200EK0A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 330UF 20% 200V FLATPACK

На залиха: 606

$181.36800

ALA8DD361DC450

ALA8DD361DC450

KEMET

CAP ALUM 360UF 20% 450V SNAP

На залиха: 21.970

$5.91695

B43501E2687M

B43501E2687M

TDK EPCOS

CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP

На залиха: 25.777

$5.04321

EGXL500ELL101MJC5S

EGXL500ELL101MJC5S

United Chemi-Con

CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 343.017

$0.29153

50RX3022MTA8X11.5

50RX3022MTA8X11.5

Rubycon

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 723.641

$0.13819

URS1H100MDD1TD

URS1H100MDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 285.714

$0.35000

EDH226M400S9TAA

EDH226M400S9TAA

KEMET

CAP ALUM 22UF 20% 400V SMD

На залиха: 70.537

$1.55945

ECA-2CHG220B

ECA-2CHG220B

Panasonic

CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL

На залиха: 442.477

$0.22600

16MXC39000MEFCSN35X35

16MXC39000MEFCSN35X35

Rubycon

CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP

На залиха: 26.896

$4.46160

UHE0J331MED1TD

UHE0J331MED1TD

Nichicon

CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 1.086.012

$0.09208

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв