EGXF351ELL160MJ20S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EGXF351ELL160MJ20S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 16UF 20% 350V RADIAL TH
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.54579
Листови со податоци онлајн
EGXF351ELL160MJ20S PDF
 • серија:GXF
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:16 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 125°C
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:138 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):0.846" (21.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EGXF500ELL202ML35S

EGXF500ELL202ML35S

United Chemi-Con

CAP ALUM 2000UF 20% 50V RAD TH

На залиха: 60.520

$1.81758

UMA1H220MDD1TE

UMA1H220MDD1TE

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 1.118.318

$0.08942

UPM1C332MHD6

UPM1C332MHD6

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 51.401

$2.14000

ESMH101VSN332MR40T

ESMH101VSN332MR40T

United Chemi-Con

CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP

На залиха: 29.556

$4.06000

B41505A0128M000

B41505A0128M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 1200UF 20% 80V SNAP

На залиха: 48.144

$2.28481

30D476M250GH5A

30D476M250GH5A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 47UF 20% 250V AXIAL

На залиха: 25.395

$4.72524

ALC70C273DF040

ALC70C273DF040

KEMET

CAP ALUM 27000UF 20% 40V RADIAL

На залиха: 21.423

$6.06815

SLP221M400E3P3

SLP221M400E3P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP

На залиха: 40.277

$2.73105

381LQ182M180K452

381LQ182M180K452

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 1800UF 20% 180V SNAP

На залиха: 24.879

$4.82330

LKG1K152MESBBK

LKG1K152MESBBK

Nichicon

CAP ALUM 1500UF 20% 80V SNAP

На залиха: 24.436

$5.32000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв