B43508A2158M62

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
B43508A2158M62
Производителот
TDK EPCOS
Опис
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$6.13947
Листови со податоци онлајн
B43508A2158M62 PDF
 • серија:B43508
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):75mOhm @ 100Hz
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:2.69 A @ 100 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:-
 • импеданса:110 mOhms
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.181" Dia (30.00mm)
 • висина - седење (макс):1.850" (47.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EET-UQ2V821DA

EET-UQ2V821DA

Panasonic

CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP

На залиха: 15.259

$9.83000

UVR1HR33MDD

UVR1HR33MDD

Nichicon

CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 370.370

$0.27000

EEU-ED2E470B

EEU-ED2E470B

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL

На залиха: 180.551

$0.55386

NEH68M35

NEH68M35

NTE Electronics, Inc.

CAP ALUM 68UF 20% 35V AXIAL

На залиха: 136.986

$0.73000

EEU-FC1J120B

EEU-FC1J120B

Panasonic

CAP ALUM 12UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 1.323.977

$0.07553

UVR0J333MRD6

UVR0J333MRD6

Nichicon

CAP ALUM 33000UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 37.854

$3.17000

UBT1H221MPD

UBT1H221MPD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 105.769

$1.04000

ECE-A1AKA470I

ECE-A1AKA470I

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 1.958.480

$0.05106

B43505A2337M000

B43505A2337M000

TDK EPCOS

CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP

На залиха: 41.068

$2.67848

ALC70G182KP550

ALC70G182KP550

KEMET

SNAP-IN HIGH CV 85C 1800UF 550V

На залиха: 3.309

$36.26438

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв