LGU2D152MELC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
LGU2D152MELC
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
542
Единечната цена
$7.21000
Листови со податоци онлајн
LGU2D152MELC PDF
 • серија:LGU
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:3000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:3.08 A @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:4.62 A @ 50 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • големина / димензија:1.378" Dia (35.00mm)
 • висина - седење (макс):1.575" (40.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can - Snap-In
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
UKL2A3R3KDD1TD

UKL2A3R3KDD1TD

Nichicon

CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 759.589

$0.13165

B41560A8689M003

B41560A8689M003

TDK EPCOS

CAP ALUM 68000UF 20% 63V SCREW

На залиха: 1.897

$68.51250

UPW1E100MDD6

UPW1E100MDD6

Nichicon

CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL

На залиха: 344.827

$0.29000

ALF40C822DD063

ALF40C822DD063

KEMET

CAP ALU 8200UF 20% 63V PRESSFIT

На залиха: 22.014

$5.90520

EKMH800VNN222MQ35W

EKMH800VNN222MQ35W

United Chemi-Con

CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP

На залиха: 47.126

$2.33415

6.3TWL22MEFC4X7

6.3TWL22MEFC4X7

Rubycon

CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 2.090.301

$0.04784

EEE-FNE151XUP

EEE-FNE151XUP

Panasonic

CAP ALUM 150UF 25VDC 20% SMD

На залиха: 151.515

$0.66000

UUJ1J471MNQ1ZD

UUJ1J471MNQ1ZD

Nichicon

CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD

На залиха: 69.796

$1.57600

SLP181M315A5P3

SLP181M315A5P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 180UF 20% 315V SNAP

На залиха: 75.314

$1.46055

ALS71H363QS250

ALS71H363QS250

KEMET

CAP ALUM 36000UF 20% 250V SCREW

На залиха: 1.591

$94.23688

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв