EKXJ161ELL151MJ40S

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EKXJ161ELL151MJ40S
Производителот
United Chemi-Con
Опис
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.61364
Листови со податоци онлајн
EKXJ161ELL151MJ40S PDF
 • серија:KXJ
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:160 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:12000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • бранување струја @ ниска фреквенција:665 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.49625 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.197" (5.00mm)
 • големина / димензија:0.394" Dia (10.00mm)
 • висина - седење (макс):1.634" (41.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
16SKV330M10X10.5

16SKV330M10X10.5

Rubycon

CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD

На залиха: 313.892

$0.31858

CGS184U040W5L

CGS184U040W5L

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 180000UF 40V SCREW

На залиха: 961

$114.43467

35ZLH470MEFCT810X16

35ZLH470MEFCT810X16

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL

На залиха: 158.730

$0.63000

UPM1J681MHD6

UPM1J681MHD6

Nichicon

CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 57.894

$1.90000

URZ1C221MPD

URZ1C221MPD

Nichicon

CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 172.413

$0.58000

UMT1H2R2MCD2

UMT1H2R2MCD2

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 294.117

$0.34000

450MXG150MEFCSN25X30

450MXG150MEFCSN25X30

Rubycon

CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP

На залиха: 33.707

$3.56000

35TGV470M12.5X13.5

35TGV470M12.5X13.5

Rubycon

CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD

На залиха: 59.139

$1.86000

LAR2G561MELB50

LAR2G561MELB50

Nichicon

CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP

На залиха: 15.657

$9.58000

EEU-FS1V331L

EEU-FS1V331L

Panasonic

CAP ALUM 330UF 20% 35V THRU HOLE

На залиха: 144.927

$0.69000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв