UMT1H2R2MCD2TP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UMT1H2R2MCD2TP
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
1764
Единечната цена
$0.34000
Листови со податоци онлајн
UMT1H2R2MCD2TP PDF
 • серија:UMT
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:1000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:9 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:13.5 mA @ 10 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.039" (1.00mm)
 • големина / димензија:0.118" Dia (3.00mm)
 • висина - седење (макс):0.236" (6.00mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B43601C2108M62

B43601C2108M62

TDK EPCOS

CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP

На залиха: 24.526

$5.30042

LGG2C102MELA35

LGG2C102MELA35

Nichicon

CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP

На залиха: 30.303

$3.96000

SLPX681M315E4P3

SLPX681M315E4P3

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 680UF 20% 315V SNAP

На залиха: 29.485

$4.06980

UKL2AR22KDD1TA

UKL2AR22KDD1TA

Nichicon

CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL

На залиха: 1.086.012

$0.09208

CGS133U040R2C

CGS133U040R2C

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 13000UF 40V SCREW

На залиха: 5.644

$19.48800

PSU2530

PSU2530

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 27.5UF 330V QC TERM

На залиха: 8.184

$13.44000

UVK0J332MPD

UVK0J332MPD

Nichicon

CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL

На залиха: 450.673

$0.22189

16ZL68MEFCTZ6.3X7

16ZL68MEFCTZ6.3X7

Rubycon

CAP ALUM 68UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.497.005

$0.06680

ALS80U912NP350

ALS80U912NP350

KEMET

CAP ALUM 9100UF 20% 350V SCREW

На залиха: 2.438

$53.31938

WBR2000-25A

WBR2000-25A

Cornell Dubilier Electronics

CAP ALUM 2000UF 25V AXIAL

На залиха: 5.779

$19.03364

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв