UCY2V470MHD3TN

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UCY2V470MHD3TN
Производителот
Nichicon
Опис
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
алуминиумски електролитски кондензатори
На залиха
448
Единечната цена
$1.96000
Листови со податоци онлајн
UCY2V470MHD3TN PDF
 • серија:UCY
 • пакет:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:350 V
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • живот @ temp.:12000 Hrs @ 105°C
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • поларизација:Polar
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • бранување струја @ ниска фреквенција:540 mA @ 120 Hz
 • бранување струја @ висока фреквенција:1.08 A @ 100 kHz
 • импеданса:-
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • големина / димензија:0.630" Dia (16.00mm)
 • висина - седење (макс):0.846" (21.50mm)
 • големината на земјиштето за површинска планина:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Can
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ECE-A1CKA330I

ECE-A1CKA330I

Panasonic

CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.958.480

$0.05106

30D106G050CB5A

30D106G050CB5A

Vishay / Sprague

CAP ALUM 10UF 50V AXIAL

На залиха: 48.802

$2.25400

UPT2W181MRD

UPT2W181MRD

Nichicon

CAP ALUM 180UF 20% 450V RADIAL

На залиха: 22.298

$5.83000

UMF1A220MDD1TP

UMF1A220MDD1TP

Nichicon

CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL

На залиха: 188.679

$0.53000

EEU-ED2V470S

EEU-ED2V470S

Panasonic

CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL

На залиха: 52.380

$2.10000

63ZLH1200MEFCGC18X25

63ZLH1200MEFCGC18X25

Rubycon

CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL

На залиха: 68.584

$1.60385

16YXJ47M5X11

16YXJ47M5X11

Rubycon

CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 1.646.903

$0.06072

UPA1C272MHD

UPA1C272MHD

Nichicon

CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL

На залиха: 125.407

$0.79740

865250643009

865250643009

Würth Elektronik Midcom

CAP 10 UF 20% 50 V

На залиха: 263.157

$0.38000

UMT1H2R2MCD2TP

UMT1H2R2MCD2TP

Nichicon

CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL

На залиха: 294.117

$0.34000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв